про нас

Історія

Історія курорту

Місто Хмільник, на сьогоднішній день, є розвинутим бальнеологічним курортом, єдиним радоновим курортом в країні. Основні методи лікування: радіоактивні, вуглекислі, гідрокарбонатно – хлоридно – кальцієво – натрієві мінеральні води, торфові грязі Війтівецького родовища.

Існує легенда, що в одного польського магната дочка багато років страждала на ревматизм. Жодні ліки їй не допомагали, а от покоївка дівчини, навпаки, так і сяяла здоров’ям. Багатій заздрив здоров`ю служниці, мріяв побачити такою ж здоровою і свою дочку. Служниця порекомендувала лікувати дівчину чудодійною водою з кам’яної криниці, що знаходиться у лісовій гущавині за Хмільником. І диво сталося: дочка одужала! Та жадібний магнат наказав засипати криницю, аби ніхто більше не зміг скористатися цілющим джерелом.

Цей переказ довгий час жив в народі і лише в 1934 році знайшов своє реальне підтвердження. Щоб забезпечити Хмільник питною водою, геологи з гідрогеологічної експедиції заклали першу свердловину. Але на них чекало розчарування, добута на глибині 65 метрів вода, була неприємною на смак, жорсткою й солонуватою. Проте, джерело привернуло увагу науковців інституту геології Академії наук України та Українського науково – дослідного інституту курортології. За хімічнім складом води Хмільника класифікували як радонові, вуглекислі, гідрокарбонатно-хлоридно-кальцієво-натрієві мінеральні води з високим вмістом марганцю.

Висновок фахівців був вражаючим – хмільницька радонова вода володіє унікальними цілющими властивостями та не має аналогів серед відомих мінеральних вод. Розкішна вода з джерел курорту Хмільник має велику лікувальну силу, вона широко використовується оздоровницею для ванн, зрошення, інгаляцій та електрофорезу. Природний лікувальний фактор – радоново-вуглекисла гідрокарбонатно-хлоридно-кальцієво-натрієва мінеральна вода. Корисно знати, що радон – продукт радіоактивного розпаду радію, недовгоживучий ізотоп, належить до інертних газів. Концентрація радону складає 15-18 нкюрі / літр, як показала практика, це найкраща концентрація, яка дає відмінний терапевтичний ефект і не «навантажує» серце. У цьому – відмінна риса МРЦ «Південний Буг» серед інших санаторіїв тутешньої місцевості. Курорт Хмільник відомий та популярний не тільки в Україні , а й за межами нашої країни.

Хмільник це місто – курорт державного значення, знаходиться за 65 км. на північний захід від м. Вінниці (в сторону м. Хмельницького). Клімат курорту помірно-континентальний, м’який, без значних коливаннь температури, вологості та руху повітря, з великою кількістю сонячних днів.

Історія нашого центру

Унікальність історії створення та розвитку нашої оздоровниці полягає в тому, що вже через три місяці після наказу про створення санаторію, отримавши в спадок від бувшого райвідділу міліції два приміщення (сучасні корпус №1 та № 2, який тоді був одноповерховим) санаторій розпочав свою роботу, 17 березня 1970 року колектив санаторію прийняв перших пацієнтів.

В той час оздоровниця була розрахована на 70 ліжок, в штаті було лише три лікаря, 9 медсестер, 17 осіб молодшого та господарського персоналу.

З перших днів функціонування санаторію виникли своєрідні умови коли керівництво та колектив, виконуючи основну роботу по наданню лікувально-профілактичної допомоги пацієнтам, виконували надважливі та необхідні роботи по розширенню лікувально-діагностичної бази, будівництву нових корпусів, допоміжних приміщень, по благоустрою території.

Як ми тепер знаємо, все це розтягнулося на багато-багато років, санаторій розбудовувався, модернізувався, як і курорт Хмільник, в результаті, на сьогоднішній день, ми стоїмо поряд знаменитих Цхалтубо, Білокурихи і навіть Баден-Бадена.

Вже понад 15 років медичний реабілітаційний центр «Південний Буг» МВС України отримує першу ступінь акредитації, спеціалісти МОЗ України оцінюють всі аспекти багатогранної діяльності закладу. Це оцінка роботи кожного члена колективу. Відповідність стандартам акредитації досягається важкою працею кожного і ця відповідність можлива там, де кожний вболіває за загальну справу.

Хронологія

^
1970
Засновано
17 березня 1970 року колектив санаторію прийняв перших пацієнтів.
^
1971-1988
Початковий розвиток центру
Будівництво лікувальних та спальних корпусів, розширення лікувально-діагностичної бази
^
1992
Реконструкція ванного відділення
Проведено реконструкцію ванного відділення та басейну підводного витягнення.
^
1993-1999
Покращення інфраструктури
Територію оздоровниці було приведено в ідеальний порядок, оновлення котельні, реконструйовано корпус №5
^
2000-2011
Нарощування лікувальної бази
Відкрито бювет, нові кабінети спелеотерапії, колонотерапії, УЗД діагностики, кріосауни, біохімічного аналізу, озонотерапії, прессотерапії, ударно–хвильова терапіЇ кардіологічний кабінет.
^
2012
Свердловина та артезіанська вода
Питна вода з власної артсвердловини та введено в експлуатацію додаткову свердловину радонової води для лікувальних потреб.
^
2013-2018
Період модернізації
Нове обладнання, питна вода “Нафтуся”, капітальний ремонт бальнеологічного відділення, підвищення якості побути в номерах, облагородження території, реконструйовано їдальню
^
2021
Гідрокінезотерапія та басейн
Вводиться в експлуатацію сучасний комплекс гідрокінезотерапії, аналогів якого в Україні не має