Радонотерапія

Саме в Хмільнику, на територія санаторію “Південний Буг” знаходиться одне з найкращих в Україні, природних джерел радонової води. Наш медичний центр є одним передових закладів з радонолікування, ставлячи наш санаторій на один рівень такими світовими курортами, як Баден-Баден (Німеччина) та Гаштейн (Австрія)

Радонова вода

Ще Арістотель говорив , що “води є такими, якими є землі, через які вони проникають”.

Води проходять як і через звичайні мінерали та солі, так і через речовини, що знаходяться в розсіяному (газоподібному) стані, що містяться в гранітах. Такі унікальні складові мають води знаних в світі курортів: Баден – Баден (Німеччина), Гаштейн (Австрія), в Україні це бальнеологічний радоновий курорт – Хмільник.

Радонова вода, що застосовується на курорті Хмільник та особисто МРЦ “Південний Буг” є природною мінеральною радоново – гідрокарбонатно – хлоридно – сульфатно – кальцієво – калієво – магнієвою з мінералізацією 1,4 грам/мм3, та концентрацією радону від 5,7 до 12,0 нанокюрі/літр – прозора, без смаку та запаху.

M1.4

HCO355CI29SO+16pH6.98
Ca59(Na+K)21Mg20

 

Вивченням хімічного складу та фізичних властивостей лікувальних мінеральних вод курорту Хмільник тривалий час займалися лабораторії багатьох наукових та практичних закладів. Виявлена ними висока ефективність лікування хворих вуглекисло – радоновими водами стала основою для організації нашого санаторію в 1970 році.

Вода із свердловин транспортується по трубах, нагрівається в бойлерах до 36-37 градусів та подається в ванне відділення, де і здійснюється прийом лікувальних ванн пацієнтами.

Лікування радоном

Під час прийому радонових ванн на шкірі утворюється активний наліт, який зберігається на протязі 1,5-2 годин. Звідси починається складний та багатогранний механізм дії радонових ванн на організм людини. В основі його є великий активуючий вплив α часток на всі органи та системи – стимуляція імунної системи, активація нейро-гуморальних, фізико-хімічних та біологічних процесів, їх відновлення, внаслідок чого:

  • підвищується імунітет;
  • нормалізуються всі види обміну речовин (ліпідного – знижується рівень холестерину, вуглеводного – нормалізація рівня глюкози, водно мінерального – збільшення виведення із організму натрію, води, сечової кислоти);
  • знеболююча дія;
  • протизапальна дія;
  • десенсебілізуюча дія;
  • нормалізація судинного тонусу, поліпшення мікроциркуляції, активація противозгортаючих механізмів крові;
  • врівноваження процесів збудження та гальмування в ЦНС, прискорення регенерації нервових волокон, спазмолітичний ефект;
  • поліпшення трофіки тканин;
  • нормалізація роботи залоз внутрішньої секреції, сечостатевої сфери жінок та чоловіків.

Абсолютна безпечність застосування наших радонових вод доведена Українським науково – дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології.

Радонолікування проводиться по наступних методиках: інтенсивна, основна, щадна. Застосовуються загальні ванни, напівванни, чотирьохкамерні, ножні вихрові ванни, підводний душ – масаж, по показаннях в басейні з радоновою водою проводиться підводне витягування хребта, застосовуються гінекологічні зрошення, гідромасаж ясен.

На курс лікування призначається від 8 до 15 ванн. Терапевтичний ефект розпочинається вже під час лікування та сягає максимуму за півтора – два місяці, триває до 18 місяців і довше, що дає змогу значно покращити якість життя пацієнтів.

Радонолікування має переконливі результати, які говорять про високу ефективність цього виду санаторно – курортного лікування при різноманітних захворюваннях.