Відділення відновного лікування та реабілітації №2 в смт.Сатанів

    

   Чисте повітря, м’який клімат та мінеральна вода типу «Нафтуся» створюють неповторні умови для оздоровлення та відпочинку людей. Збручанська «Нафтуся» за своїм хімічним складом хоч і наближається до Трускавецької «Нафтусі», але містить підвищений вміст органічних сполук та ряд цінних елементів, яких немає в трускавецькій воді.

   Збручанська «Нафтуся» допомагає хворим завдяки тому, що вона підсилює жовчовиділення, знижує холестерин, сприяє відходженню дрібних камінців із жовчних та сечовивідних шляхів. У теперішніх умовах погіршення загального екологічного стану, Збручанська «Нафтуся» комплексно діє на організм, відновлюючи не тільки кровотворення, але й покращуючи також роботу нирок, печінки, підшлункової залози та інших органів і систем.

    За даними Одеського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології мінеральна води має виражену жовчогінну, сечогінну, протизапальну та дезинтоксикаційну дію. У хворих на цукровий діабет знижується рівень цукру в крові, у хворих на подагру суттєво зменшується біль у суглобах. Курсове лікування мінеральною водою сприяє відновленню кісткового-мозкового кровотворення, прискорює виведення радіонуклідів з організму. Потрібно зауважити, що   Збручанська «Нафтуся» має чудодійний ефект лише при застосуванні її одразу на місці, в іншому випадку вона швидко втрачає свої лікувальні властивості.

 Лікувальні властивості мінеральної води «Збручанська»

        Мінеральна вода «Збручанська» за хімічним складом  гідрокарбонатно-кальцієво-магнієво-натрієва вода з мінералізацією 0,8-0,9 г/л і вмістом органічної речовини 13-36 мг/л. В газовому складі води переважає азот (70 %), кисень (15-20%),діоксид вуглецю (10-15%). Вміст сірководню незначний – 0,3-0,8 мг.

       Збручанська "Нафтуся" - вода прозора, має слабкий запах сірководню, подібна до трускавецької "Нафтусі".Але на відміну від неї - сатанівська вода містить йод, бром, мідь, марганець, фтор, двовалентне залізо, метаборну кислоту, фосфор.

      Мінеральна лікувальна вода «Збручанська» має виражену сечогінну, жовчогінну, протизапальну, знеболюючу, цукрознижуючу, дезінтоксикаційну дію, підвищує обмін речовин, зменшує кількість радіонуклідів в тканинах організму, сприяє активізації імунної системи людини, сприяє просуванню дрібних камінців по сечовидільній та жовчовидільній системах, зменшує больовий синдром, запобігає каменеутворенню та росту камінців, допомагає боротися з інфекцією.

      Величезні запаси мінеральної  води залягають на глибині 90-150 м. Збручанська "Нафтуся" дає належний лікувальний ефект тільки при застосуванні її на місці й одразу. Інакше вона швидко втрачає свої лікувальні властивості. Рекомендована тривалість прийому мінеральної води «Збручанська»  21-30 днів.

 

Показання до лікування :

Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів:

Хронічний персистуючий гепатит;

Жирова інфільтрація печінки;

Доброякісна гіпербілірубінемія;

Дискінезія жовчовивідних шляхів;

Постхолецистектомічний синдром(неускладнений);

Хронічний некалькульозний холецистит;

Жовчокам`яна хвороба без частих загострень і без обструкції жовчовивідних шляхів, з конкрементами до 3-5 мм.;

Токсичні (алкогольні), реактивні і медикаментозні ураження печінки.

 

Захворювання нирок і сечовивідних шляхів:

Сечокам`яна хвороба без порушень відтоку сечі, з наявністю конкрементів до 6-7 мм.;

Стан після видалення каміння (без ускладнення);

Хронічний пієлонефрит без порушення функції нирок;

Хронічний цистит.

 

Захворювання шлунку, підшлункової залози і кишечника:

Хронічний панкреатит у фазі стійкої ремісії з тенденцією до зниження зовнішньо-секреторної функції;

Синдром подразнення товстого кишечника;

Хронічний гастрит із збереженою або зниженою секреторною активністю;

Дискінезія  товстого кишечника.

 

Захворювання обміну речовин та ендокринних залоз:

Цукровий діабет 2 типу легкого і середнього ступеню;

Подагра;

Метаболічний синдром;

Аліментарне ожиріння I-II ст.;

 

Протипокази до лікування :

 IXC з вираженою недостатністю кровообігу;

 Порушення серцевого ритму;

 Гіпертонічна хвороба ІІ ст. і вище;

 Хронічний гломерулонефрит;

 Цироз печінки.

 

     У число Семи природних чудес України входить пам’ятка, про яку знають дуже небагато українців, не кажучи вже про жителів інших країн, – Подільські Товтри або як їх ще називають Медобори.

     Товтрами називають залишки узбережних рифів, які розташовані паралельно давній береговій лінії. Таких кам’яних залишків немає більше ніде в світі. Лише в США і Великобританії існують схожі за геологічними структурами скелясті гряди. Іноді Товтри порівнюють з Великим бар’єрним рифом в Австралії. Однак унікальність наших рифів в тому, що вони стоять на суші, а не на воді.

     Ще в 1996 році на території трьох районів Хмельницької області (Кам’янець-Подільського, Чемеровецького та Городоцького) був створений Національний природний парк “Подільські Товтри”. В межах парку дугоподібна гряда досягає у висоту 400 метрів над рівнем моря. Її-то і називають Товтрами. З них-то і починаються українські Карпати.
Можете тільки уявити: зелені пагорби – один за одним, немов хвилі. Піднявшись на один з найбільш високих, бачиш зелене море найрізноманітніших дерев. Так і хочеться доторкнутися до ніжної оксамитової поверхні лісу… Тоді й наважуєшся піти вниз, вглиб заростей і відчути свіжість, чистоту з вологим осіннім ароматом хвої. Неймовірно підбадьорливе повітря проникає в кожну клітинку.

     Серед цих пагорбів і знаходиться природний заповідник “Медобори” зі своїми різноманітними мешканцями. Тут заборонено вбивати навіть комах. На території заповідника мешкають рідкісні види птахів, рослин і комах. А найпривабливіше – дивно чиста джерельна вода. Безліч дрібних струмочків з кам’янистих ущелин поспішають вниз по пагорбах і впадають в річечку Збруч. Її ширина – 5-15 м, глибина від 0,5 до 5м, в залежності від пори року.

     Цілющі властивості усіх джерел ще не вивчені. Кожен має свій смак – прямо-таки божественний! Місцеві жителі кажуть, що серед них є джерела, які виліковують шлунок, очі, а один навіть приносить заспокоєння нервової системи. На схилах струмочків видно відшарування найдавніших вапняних порід, що утворилися внаслідок скам’яніння водоростей, мохів і черепашок. Схоже, що тут колись було справжнє море …

     На території природного парку зберігається теплий і в міру вологий мікроклімат, в якому ростуть більш 1700 рослин, 60 з яких занесені в Червону книгу України. Фауна представлена тут 217 видами тварин, з яких близько 30 – “червонокнижні”.

          В такому мальовничому куточку України розташована будівля відділення відновного лікування та реабілітації №2 МРЦ МВС України «Південний Буг».  До послуг відпочиваючих - зручні номери для комфортного відпочинку та затишна їдальня із смачними стравами. Доброзичливий та ввічливий колектив відділення готовий допомогти та зробити Ваш відпочинок приємним.

Проживання

4-х місний, 2-х кімнатний номер (суміжний):

Складається з двух спалень (по два спальних місця), передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

2-х місний, 2-х кімнатний номер (суміжний):

Складається з спальні (два спальних місця), вітальні, передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

1-но місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" (з каміном) :

Складається з спальні, вітальні з каміном, передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

2-х місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" :

Складається з спальні, вітальні ,передпокою та повного санвузла. Сучасний ремонт та меблі.

 

1-но місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" :

Складається з спальні, вітальні, передпокою та повного санвузла. Сучасний ремонт та меблі.

 

2-х місний, 1-но кімнатний номер "Напівлюкс+" :

Складається з однієї кімнати, яка поєднує спальню та вітальню, є повний санвузол. Сучасний ремонт та меблі.

 

1-но місний, 1-но кімнатний номер "Напівлюкс+" :

Складається з однієї кімнати, яка поєднує спальню та вітальню, є повний санвузол. Сучасний ремонт та меблі.

 

 У всіх кімнатах є телевізор, гаряча та холодна вода - безперебійно, доступ до мережі Інтернет по системі Wi-Fi, ортопедичні матраци.

 

Лікування

 Медичні послуги та процедури, що входять у вартість пакету комерційного лікування >>

 

Харчування

Харчування 3-х разове, в одну зміну, по системі індивідуального попереднього замовлення. Меню семиденне, сезонне, збалансоване по основних хімічних інгредієнтах, амінокислотному складу та калорійності. Для дієтичного харчування забезпечується 10 столів по Певзнеру. В їдальні працюють висококваліфіковані кухарі, дієтсестри, офіціанти.