Відділення відновного лікування та реабілітації №2 в смт.Сатанів

    

   Чисте повітря, м’який клімат та мінеральна вода типу «Нафтуся» створюють неповторні умови для оздоровлення та відпочинку людей. Збручанська «Нафтуся» за своїм хімічним складом хоч і наближається до Трускавецької «Нафтусі», але містить підвищений вміст органічних сполук та ряд цінних елементів, яких немає в трускавецькій воді.

   Збручанська «Нафтуся» допомагає хворим завдяки тому, що вона підсилює жовчовиділення, знижує холестерин, сприяє відходженню дрібних камінців із жовчних та сечовивідних шляхів. У теперішніх умовах погіршення загального екологічного стану, Збручанська «Нафтуся» комплексно діє на організм, відновлюючи не тільки кровотворення, але й покращуючи також роботу нирок, печінки, підшлункової залози та інших органів і систем.

    За даними Одеського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології мінеральна води має виражену жовчогінну, сечогінну, протизапальну та дезинтоксикаційну дію. У хворих на цукровий діабет знижується рівень цукру в крові, у хворих на подагру суттєво зменшується біль у суглобах. Курсове лікування мінеральною водою сприяє відновленню кісткового-мозкового кровотворення, прискорює виведення радіонуклідів з організму. Потрібно зауважити, що   Збручанська «Нафтуся» має чудодійний ефект лише при застосуванні її одразу на місці, в іншому випадку вона швидко втрачає свої лікувальні властивості.

 

Показання до лікування :

Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів:

Хронічний персистуючий гепатит;

Жирова інфільтрація печінки;

Доброякісна гіпербілірубінемія;

Дискінезія жовчовивідних шляхів;

Постхолецистектомічний синдром(неускладнений);

Хронічний некалькульозний холецистит;

Жовчокам`яна хвороба без частих загострень і без обструкції жовчовивідних шляхів, з конкрементами до 3-5 мм.;

Токсичні (алкогольні), реактивні і медикаментозні ураження печінки.

 

Захворювання нирок і сечовивідних шляхів:

Сечокам`яна хвороба без порушень відтоку сечі, з наявністю конкрементів до 6-7 мм.;

Стан після видалення каміння (без ускладнення);

Хронічний пієлонефрит без порушення функції нирок;

Хронічний цистит.

 

Захворювання шлунку, підшлункової залози і кишечника:

Хронічний панкреатит у фазі стійкої ремісії з тенденцією до зниження зовнішньо-секреторної функції;

Синдром подразнення товстого кишечника;

Хронічний гастрит із збереженою або зниженою секреторною активністю;

Дискінезія  товстого кишечника.

 

Захворювання обміну речовин та ендокринних залоз:

Цукровий діабет 2 типу легкого і середнього ступеню;

Подагра;

Метаболічний синдром;

Аліментарне ожиріння I-II ст.;

 

Протипокази до лікування :

 IXC з вираженою недостатністю кровообігу;

 Порушення серцевого ритму;

 Гіпертонічна хвороба ІІ ст. і вище;

 Хронічний гломерулонефрит;

 Цироз печінки.

 

     У число Семи природних чудес України входить пам’ятка, про яку знають дуже небагато українців, не кажучи вже про жителів інших країн, – Подільські Товтри або як їх ще називають Медобори.

     Товтрами називають залишки узбережних рифів, які розташовані паралельно давній береговій лінії. Таких кам’яних залишків немає більше ніде в світі. Лише в США і Великобританії існують схожі за геологічними структурами скелясті гряди. Іноді Товтри порівнюють з Великим бар’єрним рифом в Австралії. Однак унікальність наших рифів в тому, що вони стоять на суші, а не на воді.

     Ще в 1996 році на території трьох районів Хмельницької області (Кам’янець-Подільського, Чемеровецького та Городоцького) був створений Національний природний парк “Подільські Товтри”. В межах парку дугоподібна гряда досягає у висоту 400 метрів над рівнем моря. Її-то і називають Товтрами. З них-то і починаються українські Карпати.
Можете тільки уявити: зелені пагорби – один за одним, немов хвилі. Піднявшись на один з найбільш високих, бачиш зелене море найрізноманітніших дерев. Так і хочеться доторкнутися до ніжної оксамитової поверхні лісу… Тоді й наважуєшся піти вниз, вглиб заростей і відчути свіжість, чистоту з вологим осіннім ароматом хвої. Неймовірно підбадьорливе повітря проникає в кожну клітинку.

     Серед цих пагорбів і знаходиться природний заповідник “Медобори” зі своїми різноманітними мешканцями. Тут заборонено вбивати навіть комах. На території заповідника мешкають рідкісні види птахів, рослин і комах. А найпривабливіше – дивно чиста джерельна вода. Безліч дрібних струмочків з кам’янистих ущелин поспішають вниз по пагорбах і впадають в річечку Збруч. Її ширина – 5-15 м, глибина від 0,5 до 5м, в залежності від пори року.

     Цілющі властивості усіх джерел ще не вивчені. Кожен має свій смак – прямо-таки божественний! Місцеві жителі кажуть, що серед них є джерела, які виліковують шлунок, очі, а один навіть приносить заспокоєння нервової системи. На схилах струмочків видно відшарування найдавніших вапняних порід, що утворилися внаслідок скам’яніння водоростей, мохів і черепашок. Схоже, що тут колись було справжнє море …

     На території природного парку зберігається теплий і в міру вологий мікроклімат, в якому ростуть більш 1700 рослин, 60 з яких занесені в Червону книгу України. Фауна представлена тут 217 видами тварин, з яких близько 30 – “червонокнижні”.

          В такому мальовничому куточку України розташована будівля відділення відновного лікування та реабілітації №2 МРЦ МВС України «Південний Буг».  До послуг відпочиваючих - зручні номери для комфортного відпочинку та затишна їдальня із смачними стравами. Доброзичливий та ввічливий колектив відділення готовий допомогти та зробити Ваш відпочинок приємним.

Проживання

4-х місний, 2-х кімнатний номер (суміжний):

Складається з двух спалень (по два спальних місця), передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

2-х місний, 2-х кімнатний номер (суміжний):

Складається з спальні (два спальних місця), вітальні, передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

1-но місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" (з каміном) :

Складається з спальні, вітальні з каміном, передпокою, столової кімнати ( посуд, чайник, холодильник) та повного санвузла.

 

2-х місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" :

Складається з спальні, вітальні ,передпокою та повного санвузла. Сучасний ремонт та меблі.

 

1-но місний, 2-х кімнатний номер "Люкс+" :

Складається з спальні, вітальні, передпокою та повного санвузла. Сучасний ремонт та меблі.

 

2-х місний, 1-но кімнатний номер "Напівлюкс+" :

Складається з однієї кімнати, яка поєднує спальню та вітальню, є повний санвузол. Сучасний ремонт та меблі.

 

1-но місний, 1-но кімнатний номер "Напівлюкс+" :

Складається з однієї кімнати, яка поєднує спальню та вітальню, є повний санвузол. Сучасний ремонт та меблі.

 

 У всіх кімнатах є телевізор, гаряча та холодна вода - безперебійно, доступ до мережі Інтернет по системі Wi-Fi, ортопедичні матраци.

Харчування

Харчування 3-х разове, в одну зміну, по системі індивідуального попереднього замовлення. Меню семиденне, сезонне, збалансоване по основних хімічних інгредієнтах, амінокислотному складу та калорійності. Для дієтичного харчування забезпечується 10 столів по Певзнеру. В їдальні працюють висококваліфіковані кухарі, дієтсестри, офіціанти.