Мінеральна радонова вода

Радонова вода.

Ще Арістотель говорив , що "води є такими, якими є землі, через які вони проникають".
Води проходять як і через звичайні мінерали та солі, так і через  речовини, що знаходяться в розсіяному (газоподібному) стані, що містяться в гранітах. Такі унікальні складові мають води знаних в світі курортів: Баден - Баден (Німеччина), Гаштейн (Австрія), в Україні це бальнеологічний радоновий курорт - Хмільник.

Радонова вода, що застосовується на курорті Хмільник та особисто МРЦ "Південний Буг" є природною мінеральною радоново - гідрокарбонатно - хлоридно - сульфатно - кальцієво - калієво - магнієвою з мінералізацією 1,4 грам/мм3, та концентрацією радону від 5,7 до 12,0 нанокюрі/літр - прозора, без смаку та запаху.

Формула хімічного складу:

M1.4

HCO355CI29SO+16pH6.98

Ca59(Na+K)21Mg20

Вивченням хімічного складу та фізичних властивостей лікувальних мінеральних вод курорту Хмільник тривалий час займалися лабораторії багатьох наукових та практичних закладів. Виявлена ними висока ефективність лікування хворих вуглекисло - радоновими водами стала основою для організації нашого санаторію в 1970 році.
Вода із свердловин транспортується по трубах, нагрівається в бойлерах до 36-37 градусів  та подається в ванне відділення, де і здійснюється прийом лікувальних ванн пацієнтами.

Радонолікування

Під час прийому радонових ванн на шкірі утворюється активний наліт, який зберігається на протязі 1,5-2 годин. Звідси починається складний та багатогранний механізм дії радонових ванн на організм людини. В основі його є великий активуючий вплив α часток на всі органи та системи - стимуляція імунної системи, активація нейро - гуморальних, фізико-хімічних та біологічних процесів, їх відновлення, внаслідок чого:

Протипоказання до радонотерапії

 

Абсолютна безпечність застосування наших радонових вод доведена Українським науково - дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології.
Радонолікування проводиться по наступних методиках: інтенсивна, основна, щадяща. Застосовуються загальні ванни, напівванни, чотирьохкамерні, ножні вихрові ванни, підводний душ - масаж, по показаннях в басейні з радоновою водою проводиться  підводне витягування хребта, застосовуються гінекологічні зрошення, гідромасаж ясен. На курс лікування призначається від 8 до 15 ванн. Терапевтичний ефект розпочинається вже під час лікування та сягає максимуму за півтора - два місяці, триває до 18 місяців і довше, що дає змогу значно покращити якість життя пацієнтів.
Радонолікування має переконливі результати, які говорять про високу ефективність цього виду санаторно - курортного лікування при різноманітних захворюваннях.